Kuriamoji vizualizacija – kas tai ir kaip tai praktikuoti?

Kuriamoji vizualizacija – kas tai ir  kaip tai praktikuoti?

Kuriamoji vizualizacija

Kuriamoji vizualizacija yra technika, leidžianti efektyviai, atsakingai ir konstruktyviai kurti savo realybę. Tai procesas, kurio metu, mintims, vaizduotei ir pojūčiams esant harmonijoje (projektuojant tą patį ) , skleidžiami noro, tikėjimo, džiaugsmo, baimės ar kitų emocijų virpesiai, kurie kaip magnetas pritraukia to paties dažnio patirtis, daiktus, išgyvenimus ir žmones į mūsų gyvenimą. Tai dėsnis, kuris veikia, nesvarbu, ar tai darome sąmoningai, ar ne. Mokėdami kontroliuoti savo mintis ir pojūčius galime sąmoningai naudoti kuriamąją vizualizaciją.

Daugelis žmonių nuolat klausia, kodėl jiems nesiseka, kodėl jiems nuolat kartojasi tam tikros situacijos, kodėl jie dažnai serga arba neturi pinigų… Deja, tuo ir skiriasi sąmoningas ir nesąmoningas vizualizacijos naudojimas, nes materealizuojasi ne tik pozityvios mintys, bet ir priešingai, ir jūs tai darote kasdien.

Baimė

Vienas svarbiausių aspektų, kuriuos privalu paminėti kalbant apie vizualizaciją yra baimė. Vizualizacioje viskas paremta energijos tekėjimu. Ką spinduliuojame, tą gauname. Energiją nukreipia mūsų emocijos ir jausmai. Jei jaučiate baimę – jūs pritraukiate tai ko bijote, jei esate pozityviai nusiteikęs ir tikite savo sėkme – jūs tai gaunate. Todėl yra itin svarbu suprasti, jog patys esame atsakingi už savo ateitį ir laimę ir esame laisvi ją kurti, tačiau reikia pradėti nuo minčių ir jausmų, kurias transliuojame. Priklausomai nuo to ar jaučiame baimę, ar tikėjimą, mes įkrauname savo energija vieną iš jų. Galiausiai, veikia tai, ką įkrovėme.
Labai svarbu ne tik, ką įsivaizduojame, tačiau ir ką tuo metu jaučiame. Jei įsivaizduosime, kaip pildosi mūsų svajonė, o mintys transliuos baimę, kūnas pasąmoningai įjungs savisaugą ir įsitemps.
Tada tai, kas turėtų veikti kartu, veiks padrikai ir jūs, nuleidę rankas, atsisakysite tikėti, kad tai įmanoma. Kuo vieningiau veikia mūsų protas, vaizduotė ir pojūčiai, tuo veiksmingesnis yra vizualizavimas.

Dėkingumas ir “čia ir dabar”

Kitas labai svarbus aspektas yra vadinamasis “čia ir dabar”.
Vizualizuojant turite priversti savo kūną pajausti, kad tai ko trokštate, jūs jau dabar turite. Todėl jei rašote savo norus, rašykite juos esamuoju laiku, padėkokite už tai.

Praktikavimas

Vizualizacijai praktikuoti yra keli veiksmingi būdai.

• Jei neseniai pradėjote tai daryti ir yra sunku įsivaizduoti, patartina užsiimti kūrybine veikla, kuri jums padės susidėlioti norimą vizijos paveikslą.

• Kitas būdas yra meditacija, kurią trumpai ir aptarsime.
Yra 5 punktai, kurie yra būtini norint sąmoningai praktikuoti vizualizaciją. Štai jie:

1.Išsigryninkite tikslą
Paklauskite savęs, ko jūs labiausiai norite?
Galite nusibraižyti trijų dalių lentelę:
• Būti
• Daryti
• Turėti

Išsigryninę troškimus, išsirinkite patį svarbiausią, patį didžiausią norą ir detaliai aprašykite visas detales. Detalumas/tikslumas yra labai svarbus, venkite metaforų.

Išsiaiškinę savo tikslą, aprašykite tris įvykius, kurie įvyks, kai jūsų noras išsipildys. Aprašykite kaip jausitės, ką veiksite, kur būsite, kaip tai atrodys. Tai padės jums geriau įsivaizduoti tai medituojant.

2.Atsipalaiduokite
Įsitaisykite patogiai, taip, kad jūsų kūnas būtų atsipalaidavęs.

3.Įsivaizduokite
Įsivaizduokite rezultatą. Įsivaizduokite, kad tai, apie ką svajojate, jau išsipildė. Pabandykite įsivaizduoti situacijas, kurios įvyks, kai jūs pasieksite savo tikslą.

4.Pajauskite
Bandykite visu kūnu pajausti, jog tai jau egzistuoja. Įsivaizduodami situacijas, kurias aprašėte, pabandykite pajausti tai, ką jaustumėte jei tai vyktų dabar, taip kaip apibūdinote.

5.Paleiskite
• Leiskite savo norams laisvai tekėti.
• Neprisiriškite prie aplinkybių “kaip tai įvyks”.
• Darykite tiek, kiek galite. Net mažiausi žingsneliai, vis tiek yra ėjimas į priekį.
• Tikėkite
• Leiskite Visatai jus nustebinti!

Leiskite sau tikėti !

Miglė Adžgauskaitė

Related posts