Kaip sustabdyti negatyvias mintis?

Kaip sustabdyti negatyvias mintis?

Kiekvienas iš mūsų kasdien susiduria su negatyviomis mintimis, kurios nuolat bando mus pavergti. Bėda tame, jog didžioji dauguma žmonių joms klusniai pasiduoda, nesuprasdami, kokią įtaką tas negatyvas turi jų pačių gyvenimui. “Aš nepadarysiu”; “Aš nepakankamai protingas”; “Aš negraži”; “Aš neturiu pinigų”;…
Visa ta virtinė sudaro milžinišką triukšmą jūsų galvoje, kurio pasėkmės – nerimas, ligos, nepasitikėjimas savimi, skurdas, motyvacijos trūkumas, užsidarymas savyje,… Ar reikia vardinti toliau?

Pagrindinė problema yra nežinojime, jog visos tos mintys yra melas. Tai tik iliuzija ir prisiminimai apie savo ar kitų žmonių praėjusias patirtis, tačiau jei jūs patys pritariate tam melui – deja, jis tampa jūsų realybe.

Štai pratimai padėsiantys kovoti su negatyviu mąstymu ir užkertantys kelią baimei, veikiančiai jūsų gyvenimą.

1. ATSKLEISKITE MELĄ
Užrašykite ant popieriaus visus melus papunkčiui, kuriuos nuolat sau kartojate. Tai gali būti nemalonu, tačiau veiksminga. Pamatysite kiek šiukšlių tūno jūsų galvoje.

2. ATSKLEISKITE TIESĄ
Paimkite kitos spalvos rašiklį ir šalia kiekvieno melo parašykite tiesą. Pradžioje galite jaustis nepatogiai, tačiau jūs turite apie save parašyti tiesą, net jei ta tiesa kolkas negalite sau leisti patikėti. Tai ateis, tai gijimo procesas.
Jūs žinote tiesą, nes pasirinkote būtent šias mintis kaip melą.

3. NUSTOKITE KALBĖTI NEIGINIAIS
Suteikite savo tiesai naują, švarią formą.
Jei koncentruojatės į tai, ko nenorėtumėt – jūs tai pritraukiate.

4. PADARYKITE TAI ĮPROČIU
Tęskite tai tiek dienų, kiek jums prireiks mokantis pagauti savo mintis ir pamatysite, kaip jūsų protas bei jausmai pradės automatiškai atskirinėti melą nuo tiesos. Tai taps įpročiu. Jausitės ramesni ir užtikrintesni, pamatysite pokyčius.

5. PRIIMKITE PRAEITĮ
Nebandykite ištaisyti praeities, nes tai jau įvyko. Kurkite pozityvią ateitį. Visi įvykiai turi savo priežąstis įvykti. Tai pamokos. Priimkite savo praeitį. Priimkite save dabartyje. Tam, kad taptumėte geresniu, gražesniu, šviesesniu, o svarbiausia, laimingesniu rytoj.

6. PAMILKITE SAVE
Svarbiausia priežąstis mylėti save tokį, koks esate, yra žinojimas, jog jūs ne šiaip sau tokie sutverti. Jūs – tobuliausia savęs forma. Jūs visi išskirtiniai, visi tarpusavy susiję ir visi vieni kitus papildantys. Tačiau galite tai realizuoti tik tada, kai leidžiate sau būti viso to dalimi – būti savimi.

Taigi, kad ir kokia nemaloni aplinkinių kritika, ji visada buvo ir bus. Tačiau visi tie kritikai patys bijo, patys stato sienas nuo kitų, patys save baudžia nemeile.
Laimė yra turėti drąsos būti savimi.
Būkit laimingi !

M.Adžgauskaitė

Related posts